01-03-2020

10.00 uur
De Baak
H.W. van Veldhuizen

08-03-2020

10.00 uur
De Baak
H.W. van Veldhuizen

11-03-2020

19.30 uur
De Baak
H.W. van Veldhuizen

15-03-2020

10.00 uur
De Baak
R.S.E. Vissinga

Geloof, zingeving en dementie

25-8-2019

Op maandag 16 september is er weer een avond van het Alzheimer Trefpunt in Zwartewaterland. Onderwerp deze avond is ‘Geloof, zingeving en dementie’. Spreker is Paulineke Eigenhuis, geestelijk verzorger bij IJsselheem.

Dementie is een ziekte die ook je kijk op het leven beïnvloedt. Veel dingen die je altijd voor waar en belangrijk hebt gehouden, komen in een ander licht te staan. Begrippen als respect, waardigheid, eerlijkheid en trouw krijgen een nieuwe betekenis. En wat doet dementie met je geloof? Hoe zit het met geloofswaarden en -normen als ‘eer je vader en je moeder’, ‘je mag niet liegen’ en ‘heb je naaste lief als jezelf’? Of de vraag ‘Is deze ziekte mijn schuld, of is God boos op mij?’ Op deze avond kijken we naar wat verloren is gegaan en zoeken we naar nieuwe manieren van geloven.

Deze  bijeenkomst is vrij toegankelijk voor mensen met dementie, hun partners, familieleden, zorgverleners en andere belangstellenden. Er is een informatiestand met voorlichtingsmateriaal van Stichting Alzheimer Nederland.

De avond wordt gehouden in ’t Olde Staduus / de bibliotheek in Genemuiden, Havenplein 1. Het programma begint om 19.30 uur. Inloop met koffie/thee vanaf 19.00 uur. De entree en koffie/thee zijn gratis. Er is een collectebus voor vrijwillige bijdragen voor de organisatie van deze avonden.

 Voor meer informatie: Stichting Alzheimer Trefpunt Kampen/Zwartewaterland, tel. 06 13014955, of e-mail kampen-zwartewaterland@alzheimertrefpunt.nl.

Nieuws

Agenda